Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.zawex.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd

2016.02.25
Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd

W ofercie sklepu SklepElektryka24.pl dostępnych jest kilka rodzajów nagrzewnic - są to między innymi nagrzewnice elektryczne kanałowe przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych, nagrzewnice elektryczne przenośne oraz nagrzewnice wodne zarówno kanałowe, jak rownież podwieszane. W dzisiejszym artykule postaramy się opisać poszczególne modele nagrzewnic, ich funkcje oraz zastosowania.

 

Nagrzewnice elektryczne NK do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych

 

Nagrzewnice NK stosowane są w systemach grzewczych, wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, w których to służą do pogrzewania wdmuchiwanego powietrza. Ich obudowa została wykonana z ocynkowanej blachy stalowej, zaś elementy grzewcze ze stali nierdzewnej. Seria nagrzewnic NK została wyposażona w dwa termostaty chroniące ją przed przegrzaniem - pierwszy z nich (termostat główny) po przekroczeniu temperatury +50 st. C rozłącza obwód grzewczy, zaś po ochłodzeniu nagrzewnicy ponownie automatycznie go załącza. Drugim elementem zabezpieczającym jest termostat awaryjny, wyłączający nagrzewnicę w przypadku gdy przekroczy ona temperaturę +90 stopni Celsujsza - w przypadku zadziałania tego zabezpieczenia, konieczny jest ręczny restart nagrzewnicy.

 

Serię nagrzewnic NK możemy podzielić na nagrzewnice przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych o średnicy od 100mm do 315mm i mocy od 0,6kW do 9kW oraz nagrzewnice przeznaczone do montażu w kanałach prostokątnych o wymiarach od 400x200 mm do 1000x500 mm i mocy od 4,5kW do nawet 54kW. Ze względu na zakres oferowanych mocy nagrzewnice VK przeznaczone do montażu w kanałach okrądłych mogą być zasilane z sieci 1- lub 3-fazowej, zaś nagrzewnice przeznaczone do montażu w kanałach prostokątnych mogą pracować jedynie w sieci 3F.

 

Nagrzewnice elektryczne NK

 

 

 

Nagrzewnice wodne NKV do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych

 

Do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych stosowane mogą być również dostępne w sklepie SklepElektryka24.pl nagrzewnice wodne serii NKV. Kolektory rurowe tej serii nagrzewnic zostały wkonane z rurek miedzianych i w zależności od modelu nagrzewnicy występują w niej dwa, trzy lub czterzy rzędy rurek, zaś powierzchnia wymiennika ciepła wykonana jest z płyt aluminiowych. Maksymalna temperatura wody zasilającej nagrzewnicę NKV wynosi +90 st. Celsujsza, zaś maksymalne ciśnienie robocze 16 barów (1,6 MPa). W kroćcu wlotowym nagrzewnicy została przewidziana możliwość montażu czujnika temperatury chroniącego nagrzewnicę przed zamarazaniem.

 

Nagrzewnice NKV przeznaczonde do montażu w kanałach okrągłych dostępne są o średnicach od fi: 100mm do fi: 315mm i mocach grzewczych od 1,6kW do 24kW. W przypadku nagrzewnic NKV przeznaczonych do montażu w kanałach prostokątnych zakres oferowanych mocy grzewczych zawiera się w przedziale od 10kW, aż do 106kW. Nagrzewnice NKV mogą być montowane w prosokątnych kanałach o wymiarach od 400x200mm do 1000x500mm.

 

Nagrzewnice wodne NKV

 

 

 

Nagrzewnice wodne Aqua-Air Easy

 

Poza nagrzewnicami przeznaczonymi do montażu kanałowego SklepElektryka24.pl oferuje również nagrzewnice wodne do montażu podwieszanego służące do ogrzewania pomiszczeń mieszkalnych, użytkowych, warsztatów, dużych hal, sklepów wielkopowierzchniowych czy obiektów sakralnych. Nagrzewnice tej serii charakteryzują się estetycznym wyglądem zapewniającym możliwość ich montażu w praktycznie kazdym obiekcie, niskimi kosztami eksploatacji, uniwersalnością i niezawodnością. Zastosowanie w ich konstrukcji smosmarujacych się łożysk sprawia, że urzadzenia te pracują niezwykle cicho, zaś obudowa wykonana z galwanizowanej blachy stalowej czyni ją odporną na wpływ warunków środowiskowych. Nagrzewnice Aqua-Air Easy są przystosowane do współpracy z elementami automatyki jak np. termostat pomieszczeniowy, zawór z siłownikiem czy regulator prędkości obrotowej, które czynią je urządzeniami jeszcze bardziej funkcjonalnymi i ekonomicznymi.

 

Najważniejsze parametry techniczne nagrzewnic serii Aqua-Air Easy:

 

  • Moc nagrzewnic: od 19,2kW do 62,6kW,
  • Wydajność: od 2200 m3/h do 3500 m3/h,
  • Maksymalny zasięg strumienia powietrza: od 12 m do 20 m,
  • Moc silnika: od 80 W do 180 W,
  • Hałas: 52 dBa,
  • Stopień IP silnika: IP54,
  • Przyłącze: 3/4'',

 

Nagrzewnice wodne Aqua-Air Easy

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2023 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE