Wydarzenia

www.zawex.pl
wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Akcesoria do nagrzewnic wodnych BLOWAIR - przegląd

2014.02.14
Akcesoria do nagrzewnic wodnych BLOWAIR - przegląd

Przeglądając ofertę firmy ZAWEX natrafiłem nie tylko na szeroką ofertę nagrzewnic wodnych, ale również na całe mnóstwo akcesoriów do tych nagrzewnic. W związku z tym, chciałbym pokazać i przybliżyć możliwości wykorzystania tych urządzeń, w taki sposób by uczynić nagrzewnice wodne urzędzniami jeszcze bardziej funkcjonalnymi i oszczędnymi. 

 

Pierwszą grupą akcesoriów, którą zaprezentuję są uchwyty montażowe oraz konsole obrotowe przeznaczone do montażu nagrzewnic wodnych BLOWAIR.

 

Uchwytu i obrotowe konsole montażowe

 

Uchwyty służą do przymocowania nagrzewnic wodnych do ściany lub sufitu. Zostały wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Dużą zaletą uchwytów oferowanych w sklepie ZAWEX'u jest możliwość regulacji kąta nachylenia montowanej nagrzewnicy. Konsole montażowe spełniają funkcje podobne do uchwytów montażowych, z tą różnicą że w płaszczyźnie poziomej  nagrzewnica może być dodatkowo dolwnie ustawiona. W ofercie sklepu znajduje się pięć konsoli przeznaczonych odpowiednio do nagrzewnic: FARMER, S1, S2, S3, S4.

Konsole i uchwyty montażowe

 

 

Regulatory temperatury

 

Przeglądając dalej produkty w kategorii akcesoriów do nagrzewnic wodnych BLOWAIR trafiamy na dwa urządzenia służące do regulowania temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą nagrzewnic. Są to Programowalny sterownik FL oraz Ręczny sterownik temperatury RT 100. Pierwsze z tych urządzeń - sterownik FL pozwala na nastawianie założonej temperatury w pomieszczeniu z dokładnością 0,2 st. C, posiada wbudowany wyświetlacz oraz umożliwia zaprogramowanie do 9 niezależnych programów pracy i nastawianie temeperatur w trzech poziomach - dziennym, nocnym oraz przeciwzamrożeniowym. Drugie z omawianych urządzeń pozwala na ustawienie temperatury w pomieszczeniu z dokładnościa do 1 st. C i temperatura ta jest utrzymywana w pomieszczeniu przez cały czas, nie zależnie od tego czy jest to noc czy dzień. Na tym etapie już można zauważyć oszczędności jakie może przynieść zamontowanie programowalnego sterownika temperatury, który np. w nocy będzie obniżał temeraturę w pomieszczeniu o kilka stopni. Według obliczeń producenta jego zastsowanie pozwoli na zaoszczedzenie nawet 30% energii zużywanej na ogrzewnie. Oba powyższe urządzenia mogą być podłączone i współpracować jednocześnie z pięcioma urządzeniami grzewczymi firmy BLOWAIR.

 

Regulator temperatury FL oraz sterownik RT100

 

Regulatory prędkości

 

Urządzenia te są wykorzystywane do regulowania prędkości jednofazowych silników napędzających wentylatory wbudowane w urządzeniach wentylacyjno-grzewczych firmy BLOWAIR. Producent posiada w swojej ofercie trzy urządzenia tego typu - RX 0,6A, RX 1,2A oraz RX 3A. Pierwsze z nich - model RX 0,6A jest przeznaczony do współpracy z najmniejszą nagrzewnicą z serii S - modelem S1. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych modeli ten regulator może ustawiać jedynie prędkość wentylatora na trzech poziomach (pozostałe dwa urządzenia mogą usatawiać ją na 5 poziomach). W modelach o większym prądzie znamionowym - RX 1,2A oraz RX 3A zastosowano autotransformatory toroidalne, dzieki czemu uzyskano niebywale wysoką sprawność rzędu 97%. Urządzenia te zostały przez producenta również solidnie zabezpieczone przed uszkodzeniem dzieki wbudowanemu zabezpieczeniu termicznemu wielokrotnego zadziałania.

 

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE