Wydarzenia

www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

TwinFresh - jednorurowe systemy wentylacji

2016.08.25
TwinFresh - jednorurowe systemy wentylacji

Jednorurowe systemy wentylacji TwinFresh Comfo znajdują zastosowanie w wentylacji pojedynczych pomieszczeń mieszkalnych lub lokali użytkowych. Dzięki swojej konstrukcji systemy te mogą pracować zarówno w trybie rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci, jak również w trybie nawiewno - wywiewnym jako nawietrzaki. Maksymalna wydajność urządzenia wentylacyjnego z serii TwinFresh Comfo wynosi 54m3/h.

 

Zasada działania systemów wentylacji TwinFresh

 


Jak już wspomnieliśmy systemy TwinFresh Comfo mogą pracować w trybie nawiewny, wywiewnym lub rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci - o ile dwa pierwsze tryby nie wymagają dodatkowych wyjaśnień, o tyle interesujący jest tryb rewersyjny, który dzięki wbudowanemu w urządzenie akumulacyjnemu wymiennikowi ciepła o sprawności 91% pozawala na odzysk zarówno ciepła jak również wilgoci. Zasadę pracy centrali w trybie rewersyjnym prezentuje poniższy schemat:

 

Zasada działania systemu wentylacji TwinFresh Comfo

 

W pierwszym cyklu pracy centrali TwinFresh w trybie rewersyjnym następuje wywiewanie ciepłego, zużytego powietrza z pomieszczenia - przechodzi ono wówczas przez akumulacyjny wymiennik ciepła, który odbiera z niego 91% energii cieplnej oraz wilgoci. Czas trwania tego cyklu wynosi 70 sekund, w tym czasie wymiennik akumuluje w sobie energię cieplną odbieraną od wywiewanego powietrza, po czym następuje zmiana cyklu. Wentylator zaczyna nawiewać świeże powietrze do pomieszczenia, które przepływając przez wymiennik absorbuje skumulowaną w nim energię cieplną i wilgoć. Również ten cykl traw 70 sekund, a po jego zakończeniu cały proces rozpoczyna się od nowa.

 

 

Konstrukcja systemów jednorurowych TwinFresh Comfo

 

 

Centralę TwinFresh Comfo zbudowano na bazie kanału teleskopowego wykonanego z PCV, którego długość można regulować w zakresie od 120 do 470mm, co sprawia że urządzenie to może być z powodzeniem instalowane w większości typowych ścian zewnętrznych budynków mieszkalnych. Wewnątrz kanału znajduje się energooszczędny osiowy wentylator rewersyjny z silnikiem elektro-komutatorowym (EC) zasilany napięciem 12V. Wewnątrz kanału znajduje się również ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła oraz dwa filtry G3 - wlotowy i wylotowy - zapobiegające przedostawaniu się do pomieszczenia insektów i zanieczyszczeń.

 

Wylot zewnętrzny został wykonany ze stali malowanej proszkowo, zaś kratka wewnętrzna w zależności od wersji wykonania wyposażona jest w automatyczną żaluzję (model R) lub płaski panel dekoracyjny (model S).

 

Sterowanie pracą centrali może odbywać się za pomocą umieszczonych na obudowie przełączników pozwalających na ustawienie wydajności oraz trybu pracy lub za pomocą pilota zdalnego sterowania, za pomocą którego można dodatkowo aktywować pracę centrali w trybie nocnym (cicha praca z minimalną wydajnością) oraz regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu.

 

Wersje wykonania systemów jednorurowych TwinFresh Comfo:

 

Wersje wykonania - TwinFresh Comfo S / TwinFresh Comfo R

 

 

Ofertę centrali wentylacyjnych oraz jednoruowych systemów wentylacyjnych TwinFresh Comfo znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego SklepElektryka24.pl: http://www.sklepelektryka24.pl/centrale-wentylacyjne.html

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2023 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE