Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.zawex.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Hybrydowe nasady kominowe firmy Darco

2017.03.23
Hybrydowe nasady kominowe firmy Darco

Hybrydowe nasady kominowe mają za zadanie wytwarzanie właściwego ciągu w przewodach kominowych. W odróżnieniu od tradycyjnych obrotowych nasad kominowych nasady hybrydowe jako źródło napędu poza energią wiatru wykorzystują również energię elektryczną, która zasila silnik elektryczny małej mocy wówczas gdy wiatr wieje ze zbyt małą prędkością, aby nasada mogła efektywnie pracować.  Silnik pracuje również wówczas gdy wiatr wieje ze zbyt dużą prędkością - wówczas przyhamowuje on turbinę, nie pozwalając się jej za bardzo rozpędzić. W przypadku gdy prędkość wiatru jest optymalna silnik pozostaje wyłączony.

 

 

Hybrydowe nasady kominowe Turbowent - dostępne warianty

 

 

Nasada hybrydowa - TurbowentFirma Darco posiada w swojej ofercie kilkanaście różnych wariantów hybrydowych nasad kominowych serii Turbowent. Nasady te różnią się między sobą średnicą, wersją wykonania podstawy, materiałem wykonania oraz sposobem sterowania.

 

  • Dostępne średnice nasad Turbowent: 150mm, ⌀200mm (seria Turbowent), ⌀200mm, ⌀250mm, ⌀300mm, ⌀ 350mm (seria Turbowent Plus)

 

  • Dostępne wersje podstaw: podstawa kwadratowa, podstawa rurowa (otwierana), podstawa z kołnierzem PN-EN12220I, podstawa ciskana,

 

  • Dostępne materiały/wersje wykonania turbiny: turbina aluminiowa,  turbina aluminiowa malowana, turbina z blachy chromoniklowej,

 

  • Dostępne materiały/wersje wykonania podstawy: podstawa z blachy chromoniklowej, podstawa z blachy chromowej malowana,

 

  • Dostępne wersje sterowania: elektroniczny regulator prędkości obrotowej, sterowanie sieciowe (turbiny serii NET),

 

 

 

Zasilanie i sterowanie hybrydowych nasad kominowych Darco Turbowent

 

 

Do sterowania prędkością "standardowych" nasad hybrydowych serii Turbowent oraz nasad Turbowent Plus wykorzystuje się elektroniczne regulatory prędkości obrotowej np. model ER0-32MN-0.

 

W przypadku nasad hybrydowych typu NET (sieciowych) sterowanie ich pracą odbywa się za pomocą komputera PC wyposażonego w konwerter USB/RS485 z zainstalowanym darmowym oprogramowaniem dostarczanym przez producenta.

 

Do zasilania nasad Turbowent wykorzystuje się elektroniczne zasilacze napięcia stałego 24VDC o nominalnej mocy od 10 do 60W. W przypadku nasad o średnicach 150 oraz ⌀200mm zazwyczaj jest to zasilacz o mocy 10W (model EZN-010M-0), zaś w przypadku nasad o większych średnicach stosuje się odpowiednie zasilacze o mocy 30 lub 60W (modele MZN-030M-0 oraz MZN-060M-0).

 

 

Nasady hybrydowe Turbowent z panelem fotowoltaicznym

 

 

Nowością w ofercie firmy Darco są nasady hybrydowe Turbowent wyposażone w panel fotowoltaiczny, który stanowi źródło zasilania dla nasady. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest brak konieczności zakupu dodatkowego regulatora i zasilacza oraz doprowadzania przewodów zasilających oraz sterujących do nasady.

 

Nasady hybrydowe z panelem PV dostępne są w wariancie z regulowanym kątem nachylenia panelu od 0 do 15 st. oraz w wariancie ze stałym kątem nachylenia wynoszącym 35 stopni, który jest optymalnie dobrany do kąta padania promieni słonecznych w Polsce. Moc zainstalowanego panelu w zależności od typu nasady wynosi 5 lub 10W.

 

Nasada hybrydowa Turbowent z panelem PV

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE