Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

VENTS TT Silent-M - wentylatory o przepływie mieszanym

2017.08.31
VENTS TT Silent-M - wentylatory o przepływie mieszanym

Seria TT Silent-M firmy VENTS to wentylatory o przepływie mieszanym, które dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanej obudowy charakteryzują się niskim hałasem oraz są odporne na działanie temperatury. Urządzenia te łączą w sobie najlepsze cechy wentylatorów osiowych (wysoka wydajność) i odśrodkowych (silny strumień powietrza i wysoki spręż). Seria Vents Silent-M może być stosowana z kanałami wentylacji mechanicznej o przekroju okrągłym i średnicy od 100 do 315 mm.

 

 

Obudowa zewnętrzna wentylatorów TT Silent-M

 

 

Charakterystyczną cechą wentylatorów TT Silent-M jest ich wykonana ze stali, malowana proszkowo na kolor czarny obudowa. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu komfortu akustycznego obudowę tę wyłożono 50 milimetrową warstwą wełny mineralnej pełniącej rolę izolacji. Dodatkowo w wewnętrznej części obudowy wykonanej z wysokogatunkowego tworzywa ABS wykonano perforacje pozwalające na rozproszenie fal dźwiękowych i zwiększające absorpcję dźwięku przez warstwę izolacyjną. 

 

 

Silnik wentylatorów Silent typu M

 

 

W wentylatorach Silent-M producent - firma VENTS zastosowała silniki jednofazowe o mocy od 24 do 313W i poborze prądu od 0,1 do 1,41A. Silniki mocowane na łożyskach kulkowych, mogą pracować z dwoma prędkościami obrotowymi. Dla ochrony przed przeciążeniami i przegrzaniem zostały wyposażone w zabezpieczenie w postaci bezpiecznika termicznego. Klasa ochrony zastosowanych silników: IPX4.

 

 

Montaż

 

 

Dzięki mocowaniu silnika na dwóch łożyskach kulkowych wentylator może być montowany pod dowolnym kątem względem jego osi. Producent przewidział również wspornik mocujący ułatwiający bezpośredni montaż wentylatora do podłoża, ściany lub sufitu. W celu zwiększenia wydajności lub generowanego ciśnienia możliwe jest zainstalowanie pary wentylatorów równolegle (większa wydajność) lub szeregowo (większe ciśnienie).

 

 

Regulacja prędkości obrotowej wentylatorów Silent-M

 

 

Wentylator VENTS TT SILENT-MPrędkość obrotowa w wentylatorach VENTS TT Silent-M może być regulowana na dwa sposoby. W urządzeniach typu "W" prędkość obrotowa ustawiana jest za pomocą przełącznika 3-pozycyjnego, który pozwala ustawić prędkość minimalną, maksymalna lub wyłączyć wentylator. W urządzeniach typu "P" prędkość obrotowa może być regulowana płynnie poprzez zewnętrzny triakowy lub transformatorowy regulator prędkości. Ponadto dostępne są również wentylatory typu "T" z wbudowanym timerem pozwalającym na ustawienie opóźnienia czasowego wynoszącego od 2 do 30 minut.

 

Ponadto dostępne są wentylatory wykonane w opcji "U/U1" z czujnikiem temperatury jako integralną cześcią wentylatora oraz urządzenia w opcji "Un/Un1" z czujnikiem zamontowanym na kablu od długości 4 metrów. Urządzenia te posiadają wbudowany elektroniczny moduł regulacji prędkości obrotowej, który na podstawie sygnałów z czujników steruje ich pracą w celu utrzymania zadanej temperatury.

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE