Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
wentylatorysklep.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Nagrzewnice wodne AGRO dla rolnictwa i przemysłu

2012.12.29
Nagrzewnice wodne AGRO dla rolnictwa i przemysłu

Firma Zawex dodała do swojej oferty nagrzewnice wodne Agro dedykowane  do zastosowań rolniczych i przemysłowych . Poniżej krotka charakterystyka i opis :

 

 

 

 • Jest to specjalny model nagrzewnicy wodnej przygotowany do pracy w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności oraz zapylenia.
 • Szerszy odstęp pomiędzy lamelami wymiennika (4 mm) ułatwia czyszczenie powietrzem lub wodą pod ciśnieniem.
 • 40% grubsze lamele, bardziej odporne na odkształcanie podczas mycia
 • Specjalny wentylator z silnikiem o podniesionej szczelności (IP 66 - wilgoć, zapylenie) regulowany dowolnym sterownikiem obrotów. Mocniejszy strumień powietrza dodatkowo usuwa zapylenie z nagrzewnicy.
 • Epoksydowany wymiennik - znacznie podniesiona żywotność urządzeń pracujących w środowisku agresywnym.
 • Odpływ wody zamykany korkiem spustowym po zakończeniu mycia.

 

 

Przemysłowe nagrzewnice wodne AGRO - Zastosowanie

 

Hale produkcyjne i magazynowe, sklepy i hurtownie, obiekty sportowe, hale konferencyjne i wystawowe, szklarnie, stolarnie, obiekty rolnicze, itp.

 

 

Budowa nagrzewnic wodnych AGRO

 

Aparat grzewczo wentylacyjny NW 40 AGRO służy do ogrzewania pomieszczeń inwentarskich (wyższa odporność na działanie środowiska w którym pracuje nagrzewnica). Urządzenia pracują zazwyczaj na powietrzu obiegowym. Urządzenie wyposażone jest w 3-rzędowy lamelowy wymiennik ciepła, zasilany wodą grzewczą, o mocy nominalnej 44,9kW.

 

 •  Aparat składa się z obudowy wykonanej z blachy stalowej, pomalowanej proszkowo, nie izolowanej cieplnie. Standardowo obudowa malowana jest proszkowo.
 • Wewnętrzna część obudowy posiada specjalne profile z blachy, zmniejszające zawirowania powietrza a tym samym znacznie obniżające głośność.
 • Na wlocie powietrza do urządzenia znajduje się wentylator osiowy. W standardzie wentylator zasilany jest napięciem 230V / 50Hz. Stopień ochrony silnika wentylatora wynosi IP 66, klasa izolacji F. Wentylator wyposażony jest w siatkę ochronną.
 • Dodatkowo wentylator posiada specjalnie ukształtowaną dyszę, dzięki której strumień powietrza kierowany jest w najbardziej optymalny sposób w stronę wymiennika ciepła, jednocześnie obniżając głośność.
 • Wewnątrz obudowy zamontowano wymiennik ciepła zbudowany z miedzianych rurek, na które nałożone są aluminiowe lamele. Wymiennik posiada stalowe króćce przyłącza hydraulicznego, gwintowane na końcach (gwint zewnętrzny ¾”).
 • Maksymalne parametry wody zasilającej: 130°C / 1,6 MPa.
 • Na wylocie z aparatu znajdują się ruchome kierownice, każda kierownica posiada niezależną, ręczną, płynną regulację, co pozwala na dowolne ukierunkowanie strumienia ogrzanego powietrza.
 • Kierownice wykonane są z blachy stalowej pomalowanej proszkowo. Kierownice posiadają wygięty profil, co sprawia, że struga ogrzanego powietrza nie ucieka od razu ku górnym partiom pomieszczenia, pozostając dłużej w strefie przebywania ludzi.

 

 

Nagrzewice AGRO - Wymiary 

 

Wymiary Nagrzewnic AGRO

 

 

Parametry elektryczne nagrzewnic AGRO:

 • Zasilanie: 230V / 50Hz
 • Pobór prądu: 1,6A
 • Moc na wale silnika: 250W
 • Pobór mocy: 360W
 • IP: 66
 • Klasa izolacji: F

 

 

 

Akcesoria dodatkowe do nagrzewnic wodnych AGRO

 

 

Praca urządzenia może przebiegać w sposób automatyczny dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów:

 

 

Termostat pomieszczeniowy

 

Umożliwia automatyczne załączanie i wyłączanie urządzenia  w zależności od zadanej temperatury w pomieszczeniu.   Możliwe są dwa rozwiązania:  Instalacja bez zaworów: termostat załącza zasilanie wentylatora w zależności od temperatury, natomiast czynnik grzewczy sterowny jest za pomocą automatyki kotła (takie rozwiązanie można stosować w połączeniu z nowszymi kotłami, których automatyka w przypadku powrotu do kotła czynnika o zbyt wysokich parametrach zatrzyma jego pracę) lub Instalacja z elektromagnetycznymi zaworami ON/OFF: wentylator urządzenia pracuje cały czas, natomiast w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu następuje zamknięcie bądź otwarcie przepływu czynnika grzewczego Wybór opcji sterownia dokonuje się poprzez odpowiednie podłączania termostatu.

 

 

Regulator prędkości obrotowej silnika wentylatora

 

Można używać wszelkiego rodzaju regulatory napięciowe (falowniki jednofazowe, transformatory) przeznaczone dla silników jednofazowych. Regulatory tyrystorowe nie są zalecane ze względu na mały zakres regulacji oraz możliwość  powodowania głośniejszej pracy wentylatora w dolnym zakresie obrotów.

 

 

Zawór ON/OFF z siłownikiem

 

Umożliwia odcięcie przepływu czynnika przez wymiennik ciepła. Może zostać wykorzystany do regulacji temperatury nawiewanego powietrza w połączeniu z termostatem.

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE