Wydarzenia
Pierwsza wersja rekuperatorów B3B zyskała sporą popularność na rynku dzięki możliwości nie tylko odzysku ciepła z wywiewanego powietrza ale również wilgoci, dzięki czemu pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach i nie powodują przesuszania powietrza. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania był brak konieczności odprowadzania kondensatu (wymiennik bezskroplinowy), co bezpośrednio przekładało się na łatwiejszy montaż i eksploatację urządzenia.
W porównaniu do pierwowzoru w zmodyfikowanej wersji rekuperatorów B3B producent wprowadził kilka znaczących modyfikacji zwiększających możliwości oraz poprawiających komfort użytkowania rekuperatorów.
W porównaniu do pierwszej wersji rekuperatorów B3B wprowadzono modyfikacje umożliwiające sterowanie wydajnością rekuperatora (3-biegowe silniki prądu przemiennego AC) oraz w standardzie urządzenia te wyposażono w programator PR-B3B pozwalający na konfigurację pracy rekuperatora w zależności od aktualnych potrzeb. Przykładowo za pomocą programatora można ustawić różne prędkości silników napędzających rekuperator w zależności od dnia tygodnia (dzień roboczy / weekend) oraz aktualnej godziny. Programator PR-B3B umożliwia również sterowanie pracą rekuperatora w trybie ręcznym, w którym w zależności od aktualnej sytuacji możemy ustawić wyższy lub niższy bieg centrali.
W standardzie centrale wentylacyjne B3B posiadają:
Za dopłatą można zaś nabyć następujące elementy wyposażenia:
Seria central wentylacyjnych B3B znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest ciągła i nieprzerwana wymiana powietrza, niezależna od warunków zewnętrznych. Przykładami takich zastosowań mogą być pomieszczenia biurowe, sklepy, przychodnie, restauracje czy magazyny.
Należy jednak pamiętać, że seria B3B ze względu na celulozowy wymiennik ciepła nie może być stosowana do przetłaczania powietrza o dużej wilgotności (powyżej 70%), zbyt wysokiej temperaturze (powyżej 40 stopni Celsjusza) oraz powietrza zawierającego substancje oleiste, pyliste lub żrące.