Wydarzenia

www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Nagrzewnice elekrtyczne Harmann serii HCD

2014.01.07
Nagrzewnice elekrtyczne Harmann serii HCD

W sklepie internetowym www.wentylatorysklep.pl prowadzonym przez firmę ZAWEX możemy znaleść szeroką ofertę solidnie wykonanych, niezawodnych i dostępnych w atrakcyjnych cenach nagrzewnic elektrycznych. Nowym produktem, który zagościł w ofercie tej firmy jest seria nagrzewnic elektrycznych Harmann HCD, która znajduje szerokie zastosowanie w obiektach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej, gdzie służy do ogrzewania powietrza w wentylacji ogólnej, również może być ona zastosowana w prostych instalacjach przemysłowych np. jako suszarka do obuwia (we współpracy z wentylatorami serii GE), itp.

 

Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na jej zamontowanie w kanałach wentylacyjnych o przekroju okrągłym, jej obudowa została wykonana z grubej galwanizowanej blachy stalowej (tzw. Alu-cynk), zaś grzałki elektryczne ze stali nierdzewnej - dzięki czemu jest ona odporna na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych występujących w kanale wentylacyjnym. Kroćce przyłączeniowe wykonano z tolerancją ujemną i wyposażono je w uszczelki z gumy EPDM, która cechuje się dużą opronością na warunki atmosferyczne, działanie wody oraz wysokich temperatur. Dla ochrony, zarówno przeciwpożarowej, jak równie w celu ochrony urządzenia wyposażono je w dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pierwszym stopniem tego zabezpieczenia jest automatyczny reset urządzenia, który następuje po przekroczeniu temperatury 50 st. C., zaś drugi stopień to ręczne resetowanie przyciskiem znajdującym się na pokrywnie skrzyniki elektrycznej przy przekroczeniu temperatury 100 st. C. Nagrzewnica podnadto posiada stopień ochrony IP44, co zapewnia jej ochronę przed padającymi pod dowolnym kątem kroplami deszczu oraz zapobiega wnikaniu ciał stałych o wielkości ponad 1 mm.

 

Wymiary nagrzewnic Harmann HCD:

 

 

Zalecenia montażowe:

 

W celu prawidłowej pracy nagrzewnicy przez długie lata producent zwraca uwagę na kilka aspektów, o których należy pamiętać w trakcie montażu nagrzewnicy. Po pierwsze skrzynka elektryczna nie powinna być skierowana w dół w stosunku do osi kanału, w którym jest montowana, ponadto zalecana minimalna odległość od innych urządzeń wchodzących w skład instalacji wentylacyjnej - np. wentylatora, filtru itp. nie powinna być mniejsza niż dwie średnice wlotu/wylotu nagrzewnicy. Urządzenie musi również zostać zamontowane w odpowiednią stronę - kierunek przepływu powietrza musi być zgodny ze zwrotem strzałki na obudowie nagrzewnicy, jak również przędkość przepływu strumienia powietrza powinnna być większa nić 1,5 m/s. 

 

Wersje wykonania:

 

Producent przygotował kilka wersji nagrzewnic serii HCD, różniących sie między sobą rodzajem wbudowanej automatyki pozwalającej na regulację pracy nagrzewnicy:

 

  • HCD - wersja nie posiada wbudowanej automatyki, praca nagrzewnicy jest regulowana za pomocą zewnętrznego regulatora.
  • HCD-INT - posiada wbudowany układ automatyki - regulator proporcjonalny. Moc grzałek ustawiana jest na zasadzie pulsacji, czas załączania i wyłączania grzałek jest zróżnicowany od 0 -100%, co pozwala na uzyskanie optymalnej temperatury. Zadana temperatura jest nastawiana za pomocą zamontowanego na obudowie potencjonometru.
  • HCD-EXT - podobnie jak model HCD-INT posiada wbudowany regulator proporcjonalny i sterowanie mocą grzałek odbywa sie na zasadzie pulsacji jak w powyższym modelu, jednak nastawa zadanej temperatury możliwa jest za pomocą zewnętrznego nastawnika - TR5K.
  • HCD-010 - tak jak w modelach HCD-INT oraz HCD-EXT nagrzewnica ta posiada wbudowany układ automatyki - regulator proporcjonalny, w którym czas załączania grzałek jest regulowany od 0 do 100%, a regulacja ta odbywa się na zasadzie pulsacji, jednak zadawanie temperatury odbywa się za pomocą zewnętrzengo sygnału sterującego 0 - 10V DC. Sygnał o napięciu 0V odpowiada wartości temperatury 0°C, natomiast sygnał o napięciu 10V odpowiada wartości temperatury 30°C.

 

Specyfikacja nagrzewnic harmann HCD

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE