Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.zawex.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Przegląd Oferty Wentylatorów Kanałowych SALDA

2018.11.28
Przegląd Oferty Wentylatorów Kanałowych SALDA

Firma SALDA w swojej gamie produktowej posiada kilkanaście typów wentylatorów kanałowych, dachowych i kuchennych, a także centrale wentylacyjne. W tym artykule przedstawimy ofertę wentylatorów kanałowych, do których należą serie produktów "VKA EKO", "VKAP 3.0", "AKU EKO", "VKS" oraz "VKSA".

 

 

Okrągłe Wentylatory Kanałowe VKA EKO

 

W ramach serii VKA EKO dostępne są wentylatory o średnicach od 125 do 315mm, przepływie powietrza do 1320m3/h i zasilaniu napięciem 1f - 230V / 50Hz. Wentylatory prezentowanej serii mogą być montowane w dowolnej pozycji w kanałach stalowych, aluminiowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. W komplecie z wentylatorem dostarczany jest wspornik LAV. 

 

Łopatki wirnika zostały zagięte do tyłu, zaś skuteczną ochronę silnika zapewnia wbudowany czujnik temperatury wraz z zintegrowaną elektroniką. Dodatkowo urządzenia serii VKA EKO zostały wposażone w niewymagające konserwacji łożyska kulkowe. Stopień ochrony silnika IP-54, stopień ochrony puszki przyłączeniowej: IP-55.

 

 

Wentylator VKA EKO

 

 

Okrągłe Wentylatory Kanałowe VKAP 3.0

 

W ramach serii VKAP 3.0 dostępne są wentylatory kanałowe o średnicach od 100 do 315mm i wydajności 1370m3/h. Podobnie jak serii VKA EKO są one zasilane 1-fazowo napięciem 230V / 50Hz i posiadają zewnętrzny wirnik. Obudowa serii VKAP 3.0 została wykonana z ocynkowanej blachy stalowej, zaś wirnik z plastiku (łopatki zagięte do tyłu). 

 

Seria VKAP 3.0 jest przystosowana do pracy w niskich temperaturach otoczenia, sięgających nawet do - 40 stopni Celsjusza. Urządzenia te mogą byś stosowane tylko wewnątrz pomieszczeń i nie nadają się do przetłaczania powietrza zanieczyszczonego, gazów agresywnych i wybuchowych. Silnik o stopniu ochrony IP-44, zaś puszka przyłączeniowa: IP-55.

 

 

Wentylator VKAP 3.0

 

 

Prostokątne Wentylatory Kanałowe VKS / VKSA

 

Kompaktowe wymiary, niski poziom generowanego hałasu oraz możliwość montażu w dowolnej pozycji i łatwy dostęp do wirnika to cechy które wyróżniają wentylatory kanałowe serii VKS / VKSA do kanałów prostokątnych. Dostępne są modele o wymiarach od 400x200mm do 1000x500mm i wydajności do 7200m3/h. W zależności od modelu mogą być one zasilane 1-fazowo napięciem 1x230V lub 3-fazowo napięciem 3x400V. 

 

 

Obudowa wentylatorów została wykonana z ocynkownej blachy stalowej, pod którą dodatkowo w przypadku serii VKSA umieszczono izolację cieplną o grubości 50mm. Silnik napędzający wirnik wentylatora posiada wbudowane zabezpiecznie termiczne oraz charakteryzuje się stopniem szczelności IP-54. Wentylatory serii VKS / VKSA przeznaczone są do stosowania wewnatrz pomieszczeń oraz nie nadają się do przetłaczania powietrza zanieczyszczonego, gazów agresywnych i wybuchowych. 

 

 

Wentylatory VKS / VKS

 

 

Wentylatory Kanałowe AKU EKO

 

 

AKU EKO to wentylatory kanałowe izolowane akustycznie przeznaczone do montażu w wentylacyjnych kanałach stalowych, aluminiowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. W ramach serii AKU EKO dostępne są wentylatory okrągłe o średnicach od 125 do 315mm oraz modele prostokątne o wymiarach 500x 250mm i 700x400mm. Urządzenia AKU EKO zasilane są 1-fazowo napięciem 1x230V, zaś ich maksymalna wydajność jest równa 5310m3/h. 

 

Obudowy wentylatorów wykonano z blachy stalowej i zastosowano izolację cieplno-akustyczną o grubości 50mm. Dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych wentylator może być montowany w dowolnej pozycji. Wirnik wyposażono w łopatki pochylone do tyłu. Prędkość obrotowa wentylatora może być kontrolowana za pomocą sygnału 0-10VDC / PWM, potencjometru 10 kΩ lub bezpośrednio za pomocą opcjonalnych czujników ciśnienia, CO2, RH lub przełącznika On / Off. 

 

 

Wentylator AKU EKO

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE