Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
wentylatorysklep.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Jak zaoszczędzić na kosztach energii dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym.

2019.03.15

Budowa własnego domu to poważne przedsięwzięcie i spory wydatek. Inwestując w nowoczesne energooszczędne rozwiązania budowlane, sprawiamy jednak, że sama eksploatacja budynku będzie o wiele łatwiejsza, wygodniejsza, a przede wszystkim tańsza.

 

Planując postawienie domu, warto więc rozważyć zastosowanie co najmniej kilku nowoczesnych rozwiązań technicznych. Zyskamy na tym nie tylko my, ale również środowisko naturalne, ponieważ dzięki zastosowanym technologiom mocno ograniczymy straty energii i konieczność dogrzewania budynku, w związku z tym do powietrza trafi mniej szkodliwych związków ze spalania opału. Sprawdź, jak zaoszczędzić na kosztach energii dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym.

 

 

Nowoczesna izolacja cieplna budynku

 

 

Im lepiej izolowany budynek, tym mniejsze koszty jego ogrzewania. Coraz więcej osób, pomimo wyższych kosztów budowy, decyduje się na zastosowanie grubszej izolacji termicznej domu.

 

Ciepło może uciekać z budynku nie tylko przez ściany, ale również dach, podłogę oraz okna. Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednich izolacji we wszystkich tych miejscach. Inwestorzy często nie doceniają wartości dobrych okien, a mogą one naprawdę znacznie ograniczyć straty ciepła w pomieszczeniach. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ten ważny aspekt.

 

Domy zbudowane w standardzie energooszczędnym wolniej się wychładzają w związku z czym, zmniejsza się ilość energii zużywanej do ich ogrzania zimą. Przekłada się to na konkretne zyski. W perspektywie lat takie domy, w przeciwieństwie do budowanych tradycyjną metodą, zyskują na wartości, a nie tracą.

 

 

Wentylacja mechaniczna

 

 

Dobra wentylacja jest niezbędna w każdym domu. Powietrze powinno sprawnie cyrkulować w pomieszczeniach, ponieważ ulega ono zanieczyszczeniu oraz zawilgoceniu na skutek oddychania, gotowania w kuchni, korzystania z kąpieli w łazience, a także nasyca się wieloma szkodliwymi substancjami, które niestety powszechnie występują w meblach, materiałach podłogowych oraz farbach. W dłuższej perspektywie w pomieszczeniach źle wentylowanych zaczynamy kiepsko się czuć, pojawiają się zawilgocenia ścian, a nawet rozwijają się różnego rodzaju grzyby i pleśnie, których później bardzo trudno jest się pozbyć.

 

Standardowo stosowane rozwiązania wentylacyjne nie do końca radzą sobie z tego typu problemami. Domy w standardzie pasywnym i energooszczędnym bazują natomiast na wentylacji mechanicznej, która okazuje się o wiele bardziej efektywna. Wentylacja taka składa się z centrali wentylacyjnej z dwoma wentylatorami, wymiennika ciepła oraz filtra powietrza. Instalacja wymusza ruch powietrza w przewodach wentylacyjnych rozprowadzonych po wszystkich pomieszczeniach. Dzięki filtrom wychwytywane są również wszelkie zanieczyszczenia pochodzące z powietrza zewnętrznego oraz roztocza kuchu i inne szkodliwe substancje, co czyni nasz dom przyjaznym dla alergików i zdrowym. Niewątpliwie korzystne jest także to, że za sprawą wymienników ciepło jest przekazywane z powietrza wywiewanego do nawiewanego. Pozwala to w znaczący sposób ograniczyć straty ciepła wynikające z wentylacji. Jest to jeden z czynników pozwalających zmniejszyć koszty ogrzewania i wspomóc budżet domowy dodatkowymi oszczędnościami.

 

 

Ogrzewanie ekologiczne

 

 

Ekologiczne ogrzewania domu, to zysk zarówno dla natury, jak i dla naszego portfela. Z tego powodu nowoczesne rozwiązania grzewcze, takie jak kolektory słoneczne, kotły kondensacyjne, pompy ciepła oraz systemy sterowania ogrzewaniem coraz bardziej zyskują na popularności.

 

Co prawda koszt zakupu takich urządzeń jest wyższy niż w przypadku tradycyjnie stosowanych rozwiązań grzewczych, jednak trzeba pamiętać, że dzięki nim zyskujemy niemalże bezobsługowy system grzewczy, który eliminuje lub mocno ogranicza (zależnie od wybranego rodzaju instalacji) zużycie paliwa grzewczego i powoduje drastyczne wręcz obniżenie kosztów ogrzewania całego budynku. Oczywiście budynek, w którym zastosowana nowoczesne ekologiczne instalacje będzie również z czasem zyskiwać na wartości. Ponadto spełni on wprowadzane przez państwo bardzo rygorystyczne wymogi dotyczące emisji zanieczyszczeń, aby ograniczyć smog i poprawić jakość powietrza. Jeśli nabędziemy gotowy dom lub zdecydujemy się zainstalować w czasie budowy, przestarzały system ogrzewania, z pewnością w niedługim czasie zaistnieje konieczność jego wymiany na nowy, co będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami. Warto więc od razu zainteresować się korzystnymi ekologicznie i ekonomicznie rozwiązaniami.

 

 

 

 

Krok w stronę odnawialnych źródeł energii.

 

 

Dzięki nowym technologiom możemy nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu pomieszczeń oraz wody, ale również produkować własną energię elektryczną, dzięki czemu uniezależnimy się od dostawcy prądu. Co więcej, jej nadwyżki możemy na preferencyjnych warunkach odprowadzać do sieci energetycznej. Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu jest instalacja fotowoltaiczna, czyli energia ze słońca. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja solarna w pełni zaspokaja potrzeby energetyczne nowoczesnego gospodarstwa domowego ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami AGD i RTV.

 

Montaż paneli fotowoltaicznych nie wymaga zastosowania żadnej specjalnie wzmocnionej konstrukcji dachowej. Możemy się na nie zdecydować nie tylko w nowo budowanym domu, ale również w starszym budynku. Do mocy 40 kW (w praktyce rzadko stosuje się rozwiązania o tak dużej mocy, wystarczające okazują się mniejsze wartości) nie potrzebujemy też pozwolenia na budowę przy zakładaniu paneli.

 

Koszt instalacji solarnej jest spory, jednak i tak możemy sporo zyskać, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii elektrycznej dostarczanej przez dostawców komercyjnych oraz fakt, że trwałość paneli słonecznych to 20-30 lat. Zdecydowanie warto więc rozważyć taką opcję.

 

Budowa domu z wykorzystaniem nowinek technicznych to same korzyści. W takim budynku będzie panować zdrowy mikroklimat, będzie ciepło zimą, a chłodno latem, a dzięki wyeliminowanej lub mocno ograniczonej emisji szkodliwych substancji pochodzących ze spalania materiałów grzewczych, wszyscy będziemy oddychać czystszym powietrzem. W dodatku eksploatacja takiego domu, w porównaniu z tradycyjnym, jest aż do 80% tańsza.

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE