Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice
www.nagrzewnice.info.pl/reklama

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki

Kurtyny powietrzene FERONO w ofercie sklepu wentylatorysklep.pl

2014.01.30
Kurtyny powietrzene FERONO w ofercie sklepu wentylatorysklep.pl

 

Przy dzisiejszych cenach energii elektrycznej, jak również gazu, rachunki za ogrzewanie pomieszczeń biurowych, sklepów, hal produkcyjnych czy magazynów pochłaniają znaczną część budżetu firmy. Istnieje jednak wiele sposobów na zmniejszenie tych wydatków, jednym z nich jest montaż nad drzwiami wejściowymi kurtyn powietrznych. Prawidłowo dobrana i zamontowana kurtyna będzie stawnowić izolację pomiędzy ciepłym powietrzem wewnątrz budynku a zimnym na zewnątrz i nie pozwoli uciekać ciepłemu powietrzu z naszego budnku, co znacznie ograniczy straty energetyczne. Czytając powyższe zdanie można by pomyśleć, że kurtyny powietrzne znajdują zastosowanie jedynie zimną, otóż nie tylko. Są on stosowane również latem, kiedy to chronią przed napływaniem gorącego powietrza do budynku oraz zapobiegają przedostawaniu się owadów, pyłów i innych zanieczyszczeń. 

 

 

Panel frontowy FERONOFirma ZAWEX oferuje szeroki wybór nagrzewnic marki FERONO, w ofercie swojego sklepu internetowego posiada kurtyny powietrzne zarówno z wbudowaną nagrzewnicą elektryczną, wodną, jak również bez nagrzewnicy. Każda z oferowanych kurtyn, podobnie jak pozostałe prodkuty firmy FERONO cechuje się wysoką niezawodnością, solidnością oraz estetyką wykonania. Konstruktorzy kurtyn zadbali, aby każdy z elementów urządzenia był zarówno estetycznie wykonany, pasował do całości konstrukcji oraz jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Idealnym przykładem takiego elementu jest panel frontowy nagrzewnic, cechuje się on nowoczesnym wzornictwem, przypominającym plaster miodu i dzięki takej formie pozwala na pobieranie powierza praktycznie bez wytwarzania hałasu. 

 

Inną unikalną cechą  kurtyn ferono jest ich standardowe wyposażenie w pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu z odległości nawet 8 metrów można sterować pracą kurtyny w zakresie w jej załączania i wyłączania oraz regulacji prędkości wentylatora, a co za tym idzie siły nawiewu. Działanie pilota jest synalizowane za pomocą sygnału dźwiękowego. Istnieje również możliwość manulanego ustawiana trybu pracy nagrzewnic, za pomocą znajdujących się na obudowie przycisków.

 

Jak przystało na urządzenie tej klasy producent wyposażył je w odpowiednie zabezpieczenia, między innymi w bezpiecznich chroniący urządzenie przed przepięciami oraz automatycznie dostosowanie do zmian napięcia. Wszystkie kurtyny FERONO posiadają oczywiście certyfikat CE, jak również spełniają normy zawarte w dyrektywie RoHS dotyczącej substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych, a ponadto kurtyny posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

 

 

Kurtyny powietrzne z nagrzewnicą elektryczną 

 

Wbudowana nagrzewnica elektryczna wymaga by kurtyny te były dostępne w wersji zasilanej 1-fazowo dla mniejszych mocy grzewczych oraz w wersji 3-fazowej dla większych mocy, nawet rzędu 10kW. W kurtynie zamontowano nagrzewnicę PTC, której cechą charakterystyczną jest wzrost oporu elektrycznego wraz ze wzrostem temperatury, dzięki czemu nagrzewnica po osiągnięciu swojej temperatury pracy nie nagrzewa sie dalej, co skutkowło by jej uszkodzeniem. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano technologię wychłodzenia nagrzewnicy - polega ona na tym, że po wyłączeniu kurtyny wentylator pracuje jeszcze przez 30 sekund, w celu ochłodzenia wbudowanych grzałek.

 

 

Kurtyny powietrzne z nagrzewnicą wodną

 

Kurtyny z nagrzewnicą wodną charakteryzują się większymi mocami grzewczymi niż te same modele z wbudowaną nagrzewnicą elektryczną. W zależności od wymiarów kurtyny te charakteryzują się mocą grzewczą od 20 kW do 36 kW przy temeraturze przepywajacej wody w zakresie od 65 do 100 stopni Celsjusza. Każda z tych kurtyn zasilana jest 1-fazowo, gdyż energia elekrtyczna potrzebna jest jedynie do zasialania wentylatora. 

 

Kurtyny z nagrzewnicą wodną FERONO

 

Kurtyny powietrzne bez nagrzewnicy

 

W przypadku tych urządzeń energia elektryczna wykorzystywana jest tylko dla potrzeb wentylatora, więc w zupełności wystarcza zasilanie 1-fazowe. 

 

Kurtyna FERONO bez nagrzewnicy

 

 

Schemat oznaczania modeli

Schemat oznaczania modeli kurtyn FERONO

 

 

 

 

 

 

Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE