Wydarzenia

www.zawex.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Kamery termowizyjne i ich zastosowania
  2017.01.27
  Kamery termowizyjne i ich zastosowania

  Przez ostatnie lata wraz z rozwojem technologii oraz spadkiem cen kamery termowizyjne znalazły zastosowania w szerokim spektrum aplikacji - między innymi w monitoringu pracy maszyn, utrzymaniu ruchu, diagnostyce instalacji elektrycznych, audytach energetycznych, lokalizowanu wad konstrukcyjnych budynków, monitorowaniu pracy instalacji fotowoltaicznych i wiele innych. W tym artykule skupimy się głównie na możliwościach zastosowania termowizji w diagnostyce instalacji grzewczych oraz wentylacyjnych.

 • Turbiny wiatrowe jako wspomaganie instalacji grzewczych
  2016.12.29
  Turbiny wiatrowe jako wspomaganie instalacji grzewczych

  Współczesne instalacje grzewcze stosowane zarówno w obiektach przemysłowych jak również w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i biurowych nie mogły by sprawnie pracować bez zasilania energią elektryczną. Nie chodzi tu jedynie o obiekty, które są ogrzewane przy użyciu energii elektrycznej, ale również te w których energia elektryczna służy do "wspomagania" procesu ogrzewania np. zasila silniki napędzające wentylatory rozprowadzające ciepło w nagrzewnicach wodnych czy pompy centralnego ogrzewania. W takich przypadkach warto zadbać o awaryjne źródło zasilania zapewniające ciągłość pracy wymienionych urządzeń - w tym celu bardzo dobrze sprawdzą się panele fotowoltaiczne lub turbiny wiatrowe.

 • VORNADO - wentylatory, nawilżacze oraz oczyszczacze powietrza
  2016.11.29
  VORNADO - wentylatory, nawilżacze oraz oczyszczacze powietrza

  Na stronie SklepElektryka24.pl pojawiła się ciekawa oferta produktów marki Vornado - w ofercie sklepu można znaleźć między innymi wentylatory stojące Vornado, jak również nawilżacze i oczyszczacze powietrza. W dzisiejszym artykule zaprezentuję po jednym produkcie - będącym przedstawicielem, każdej z wymienionych grup.

 • Pomiary temperatury i wilgotności
  2016.09.27
  Pomiary temperatury i wilgotności

  Z tematem nagrzewnic nieodłącznie wiąże się zagadnienie pomiaru temperatury i wilgotności w ogrzewanym pomieszczeniu, w tym celu bardzo często wykorzystuje się urządzenia elektroniczne zwane termo-higrometrami. W związku z tym w dzisiejszym artykule zaprezentuję kilka najpopularniejszych modeli termo-higrometrów oraz rejestratorów (loggerów) temperatury.

 • TwinFresh - jednorurowe systemy wentylacji
  2016.08.25
  TwinFresh - jednorurowe systemy wentylacji

  Jednorurowe systemy wentylacji TwinFresh Comfo znajdują zastosowanie w wentylacji pojedynczych pomieszczeń mieszkalnych lub lokali użytkowych. Dzięki swojej konstrukcji systemy te mogą pracować zarówno w trybie rewersyjnym z odzyskiem ciepła i wilgoci, jak również w trybie nawiewno - wywiewnym jako nawietrzaki. Maksymalna wydajność urządzenia wentylacyjnego z serii TwinFresh Comfo wynosi 54m3/h.

 • Nagrzewnice wodne VOLCANO - najczęstsze pytania...
  2016.08.12
  Nagrzewnice wodne VOLCANO - najczęstsze pytania...

  Nagrzewnice VOLCANO stanowią integralną część nowoczesnych instalacji grzewczych budynków, takich jak hale, magazyny, sklepy itp. Stosowane w obiektach o średniej i dużej kubaturze eliminują problem niedogrzania i negatywnego wpływu czynników atmosferycznych na wnętrze. Każda nagrzewnica Volcano jest poddawana 3 rodzajom testów jakościowych, co pozwala w praktyce na eliminację braków produkcyjnych i objęcie każdego produktu 5 letnią gwarancją fabryczną.

 • Słownik - wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja
  2016.04.29
  Słownik - wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja

  Słownik zawierający pojęcia z zakresu wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania. W słowniku zawarto i objaśniono najczęściej używane skróty oraz wyjaśniono najczęściej występujące pojęcia.

 • Rodzaje wymienników ciepła stosowane w rekuperatorach
  2016.04.01
  Rodzaje wymienników ciepła stosowane w rekuperatorach

  W dostępnych na rynku rekuperatorach występują różnego rodzaju wymienniki ciepła - pod względem konstrukcji tych wymienników najczęściej stosowane są wymienniki krzyżowe, obrotowe oraz przeciwprądowe. W tym artykule w kilku zdaniach postaramy się opisać każdy z wymienionych wymienników oraz omówić jego zalety i wady.

 • Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd
  2016.02.25
  Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd

  W ofercie sklepu SklepElektryka24.pl dostępnych jest kilka rodzajów nagrzewnic - są to między innymi nagrzewnice elektryczne kanałowe przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych, nagrzewnice elektryczne przenośne oraz nagrzewnice wodne zarówno kanałowe, jak rownież podwieszane. W dzisiejszym artykule postaramy się opisać poszczególne modele nagrzewnic, ich funkcje oraz zastosowania.

 • Kilka pytań o wentylację...
  2016.01.26
  Kilka pytań o wentylację...

  W artykule tym postaramy się odpowiedzieć na kilka często zadawanych pytań w temacie budowy i prawidłowego funkcjonowania systemów wentylacji w budynkach mieszkalnych. Pytania te w głównej mierze dotyczą przyczyn powstawania ciągu wstecznego w systemach wentylacji grawitacyjnej i sposobów w jaki można im zapobiegać.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna
Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
© 2019 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE