Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Sposób na oszczędzanie, czyli rekuperacja i jej zalety
  2017.09.28
  Sposób na oszczędzanie, czyli rekuperacja i jej zalety

  Komfort w domu dają wygodne sprzęty i elegancki design. Ukrytym sprawcą luksusu są też nowe technologie. Choć w dużej mierze na pierwszy rzut oka niewidoczne - to właśnie one sprawiają, że we własnym domu czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Niewątpliwie przebojem wielu minionych sezonów jest rekuperacja.

 • Nowe wersje przetworników temperatury APAR AR550 oraz AR553
  2017.09.22
  Nowe wersje przetworników temperatury APAR AR550 oraz AR553

  Firma APAR producent rejestratorów, regulatorów i przetworników temperatury, wilgotności oraz ciśnienia, a także innych urządzeń elektronicznych dedykowanych do zastosowania w aplikacjach automatyki przemysłowej wprowadziła modyfikacje w części dostępnych w ofercie produktów. Wśród zmodyfikowanych produktów znalazły się przetworniki temperatury APAR AR550 oraz AR553 i to właśnie te urządzenia chcielibyśmy zaprezentować w tym artykule.

 • VENTS TT Silent-M - wentylatory o przepływie mieszanym
  2017.08.31
  VENTS TT Silent-M - wentylatory o przepływie mieszanym

  Seria TT Silent-M firmy VENTS to wentylatory o przepływie mieszanym, które dzięki zastosowaniu specjalnie skonstruowanej obudowy charakteryzują się niskim hałasem oraz są odporne na działanie temperatury. Urządzenia te łączą w sobie najlepsze cechy wentylatorów osiowych (wysoka wydajność) i odśrodkowych (silny strumień powietrza i wysoki spręż). Seria Vents Silent-M może być stosowana z kanałami wentylacji mechanicznej o przekroju okrągłym i średnicy od 100 do 315 mm.

 • Nagrzewnice elektryczne ENO-T - sposób podłączenia
  2017.07.27
  Nagrzewnice elektryczne ENO-T - sposób podłączenia

  W dzisiejszym artykule pokażemy w jaki sposób podłączyć do nagrzewnic serii ENO-T czujniki zewnętrzne mogące współpracować z tyrystorowym układem sterowania wbudowanym w nagrzewnice tej serii. Dzięki podłączeniu wspomnianych czujników wbudowany regulator tyrystorowy może impulsowo regulować moc grzewczą urządzenia i tym samym na przykład utrzymywać zadaną temperaturę w pomieszczeniu.

 • Kanałowe nagrzewnice elektryczne serii ENO-...
  2017.06.23
  Kanałowe nagrzewnice elektryczne serii ENO-...

  W ramach artykułu przeprowadzimy przegląd dostępnych wersji kanałowych nagrzewnic elektrycznych serii ENO. W ramach tej serii możemy wyróżnić następujące typy nagrzewnic: ENO...A, ENO...C, ENO...T, ENO...X, ENO...Y.

 • Ogrzewanie nadmuchowe - zalety i wady
  2017.05.30
  Ogrzewanie nadmuchowe - zalety i wady

  W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zalety ogrzewania nadmuchowego z wykorzystaniem różnego rodzaju nagrzewnic. Jak wiadomo każdy ze sposobów ogrzewania poza swoimi zaletam ma również wady, podobnie jest z ogrzewaniem nadmuchowym. W związku z tym poza zaletami zastosowania takiego rozwiązania postaramy się również przybliżyć najistotniejsze wady ogrzewania wykorzystującego nagrzewnice.

 • Hybrydowe nasady kominowe firmy Darco
  2017.03.23
  Hybrydowe nasady kominowe firmy Darco

  Hybrydowe nasady kominowe mają za zadanie wytwarzanie właściwego ciągu w przewodach kominowych. W odróżnieniu od tradycyjnych obrotowych nasad kominowych nasady hybrydowe jako źródło napędu poza energią wiatru wykorzystują również energię elektryczną, która zasila silnik elektryczny małej mocy wówczas gdy wiatr wieje ze zbyt małą prędkością, aby nasada mogła efektywnie pracować.  Silnik pracuje również wówczas gdy wiatr wieje ze zbyt dużą prędkością - wówczas przyhamowuje on turbinę, nie pozwalając się jej za bardzo rozpędzić. W przypadku gdy prędkość wiatru jest optymalna silnik pozostaje wyłączony.

 • Osuszacze powietrza ROTENSO serii Dorai
  2017.02.23
  Osuszacze powietrza ROTENSO serii Dorai

  W poprzednim artykule przedstawiliśmy dostępne w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl wentylatory stojące, nawilżacze oraz osuszacze powietrza marki Vornado. Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować kolejną grupę urządzeń jakimi są osuszacze powietrza ROTENSO serii DORAI dedykowane do zastosowań pokojowych pozwalające na skuteczną i efektywną walkę z wilgocią.

 • Kamery termowizyjne i ich zastosowania
  2017.01.27
  Kamery termowizyjne i ich zastosowania

  Przez ostatnie lata wraz z rozwojem technologii oraz spadkiem cen kamery termowizyjne znalazły zastosowania w szerokim spektrum aplikacji - między innymi w monitoringu pracy maszyn, utrzymaniu ruchu, diagnostyce instalacji elektrycznych, audytach energetycznych, lokalizowanu wad konstrukcyjnych budynków, monitorowaniu pracy instalacji fotowoltaicznych i wiele innych. W tym artykule skupimy się głównie na możliwościach zastosowania termowizji w diagnostyce instalacji grzewczych oraz wentylacyjnych.

 • Turbiny wiatrowe jako wspomaganie instalacji grzewczych
  2016.12.29
  Turbiny wiatrowe jako wspomaganie instalacji grzewczych

  Współczesne instalacje grzewcze stosowane zarówno w obiektach przemysłowych jak również w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i biurowych nie mogły by sprawnie pracować bez zasilania energią elektryczną. Nie chodzi tu jedynie o obiekty, które są ogrzewane przy użyciu energii elektrycznej, ale również te w których energia elektryczna służy do "wspomagania" procesu ogrzewania np. zasila silniki napędzające wentylatory rozprowadzające ciepło w nagrzewnicach wodnych czy pompy centralnego ogrzewania. W takich przypadkach warto zadbać o awaryjne źródło zasilania zapewniające ciągłość pracy wymienionych urządzeń - w tym celu bardzo dobrze sprawdzą się panele fotowoltaiczne lub turbiny wiatrowe.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna
Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
© 2018 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE