Wydarzenia

www.nagrzewnice.info.pl/reklama
wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Danfoss Refrigeration Drive - falowniki dla branży HVAC
  2015.10.21
  Danfoss Refrigeration Drive - falowniki dla branży HVAC

  Przemienniki częstotliwości Danfoss serii VLT Refrigeration Drive zostały zaprojektowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb branży HVAC. W tym celu zostały one wyposażone w funkcje i rozwiązania pozwalające na jak najbardziej efektywną pracę w tych zastosowaniach. W naszym artykule skupimy się na specjalnych funkcjach w jakie zostały wyposażone falowniki Danfoss Refrigeration Drive FC 103, przeznaczonych do sterowania wentylatorami.

 • Wentylacja a zdrowie czałowieka
  2015.09.25
  Wentylacja a zdrowie czałowieka

  W ostatnich latach można było zauważyć dążenia wielu właścicieli domów, czy mieszkań do jak największego ograniczenia strat ciepła w ich budynkach, w tym celu budynki te ocieplano, a starą nieszczelną stolarkę drewnianą zastępowano nową w pełni szczelną stolarką PCV lub aluminiową. Tym sposobem co prawna ograniczono problem strat ciepła, a tym samym zmniejszono koszty ogrzewania takich budynków, jednak po pewnym czasie właściciele tak zmodernizowanych mieszkań zauważyli występowanie problemów które nigdy wcześniej się nie pojawiały - a były to m.in. zaparowane szyby okien i skraplająca się na nich para wodna, wilgoć w łazience, zapach stęchlizny w powietrzu, krople wody na płytkach oraz ślady pleśni w narożach pomieszczeń i złe samopoczucie domowników - bóle głowy, podrażnienia oczu, gardła oraz zmęczenie i problemy z koncentracją.

 • Zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna - przegląd pozostałych metod
  2015.08.31
  Zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna - przegląd pozostałych metod

  W poprzednim artykule zaznajomiliśmy się z wymaganiami odnośnie warunków w jakich powinny być przechowywane takie zboża jak pszenica czy kukurydza oraz omówiliśmy budowę i zasadę działania suszarni podłogowej. Teraz zgodnie z zapowiedziami zajmiemy się dosuszaniem zboża w zbiornikach typu BIN oraz dosuszaniem przy wykorzystaniu metody cyrkulacyjnej.

 • Rolnictwo - zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna
  2015.07.22
  Rolnictwo - zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna

  We współczesnym rolnictwie wentylatory powszechnie spotyka się w obiektach inwentarskich, suszarniach tytoniu, przechowalniach warzyw, tunelach chłodniczych, szklarniach itp.. Obecnie ciężko sobie wyobrazić by takich obiektów jak chlewnie, obory czy fermy drobiarskie nie wyposażyć w wentylatory zapewniające odpowiednią wymianę powietrza. Podobnie wygląda sytuacja z wszelkiego rodzaju przechowalniami zbóż i warzyw. Dla zachowania odpowiednich parametrów jakościowych zboża, a tym samym uzyskania odpowiedniej ceny musi być ono właściwie przechowywane tak, aby nie uległo przegrzaniu i nie było zbyt wilgotne.

 • Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+
  2015.06.26
  Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+

  Fiński Techniczny Instytut Badawczy VTT przyznał firmie Vallox - producentowi central rekuperacyjnych certyfikat "A+" na swój produkt - centralę nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła Vallox 110 SE. Centrala ta jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii urządzeń oferowanych przez firmę Vallox - dedykowana jest ona do pomieszczeń i domków jednorodzinnych o powierzchni do 170 m2. Konstrukcja centrali 110SE bazuje na budowie mniejszego urządzenia Vallox 96 przeznaczonego do stosowania w domach o zabudowie szeregowej oraz miejszkaniach, jak również na konstrukcji większej centrali Vallox 145 przeznaczonej do większych domów jednorodzinnych.

 • Wentylacja - najczęściej popełniane błędy
  2015.05.27
  Wentylacja - najczęściej popełniane błędy

  Prawidłowo zaprojektowana, wykonana i utrzymana w należytym stanie instalacja wentylacyjna ma bardzo duży wpływa zarówno na nasz dom, jak również na zdrowie osób w nim przebywających. Ważne zatem jest aby znać podstawy funkcjonowania i budowy tego typu instalacji i dzięki temu uniknąć powszechnie popełnianych błędów. W tym artykule skupimy się na instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem) i to na jej przykładzie podamy najczęściej popełniane błędy w trakcie wykonywania instalacji wentylacyjnej.

 • Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze
  2015.04.23
  Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze

  Szukając odpowiedniego dla swojego domu czy mieszkania rekuperatora przeglądamy katalogi lub strony internetowe ich producentów. Często jednak zamieszczone tam liczby czy fachowe określenie mówią nam za wiele o danym rekuperatorze. W tym artykule postaram się opisać na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze rekuperatora, aby dobrać urządzenie spełniające nasze wymagania i odpowiednie do naszych potrzeb.

 • Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...
  2015.03.31
  Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...

  W artykule zostanie zaprezentowana możliwość podłączenia i sterowania falownikami serii CM-1F-... za pomocą potencjometru dekadowego oraz samoprzylepnego zadajnika tablicowego ZAD-V. Falowniki CM-1F-... (falowniki z wyjściem jednofazowym, dedykowane do silników 1F), dzięki swojej prostej konstrukcji, niskiej cenie, obsłudze praktycznie wszystkich silników elektrycznych prądu przemiennego oraz braku konieczności programowania zdobywają coraz to większą popularność na naszym rynku.

 • Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń
  2017.04.25
  Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń

  W artykule przedstawiony zostanie przykład obliczeń koniecznych do prawidłowego doboru nagrzewnicy powietrza dla instalacji nawiewnej. W takich instalacjach zazwyczaj wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne, kanałowe , które montuje się zazwyczaj za wentylatorem kanałowym. Tego typu układy - instalacje wentylacji nawiewnej bardzo często stosuje się w pomieszczeniach socjalnych, szatniach dla pracowników i tym podobnych obiektach. W związku z tym, prezentowany przykład obliczeń będzie odnosił się do instalacji wentylacji nawiewnej w pomieszczeniu socjalnym pracowników.

 • Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań
  2015.01.20
  Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań

  W ofercie sklepu - WentylatorySklep.pl dostępnych jest kilkadziesiąt typów wentylatorów dedykowanych dla różnych branży przemysłu, jak również wentylatorów do zastosowań domowych. Jedną z grup wentylatorów oferowanych przez wspomniany sklep są wentylatory przeznaczone dla przemysłu drzewnego i to właśnie na tych urządzeniach skupi się nasza uwaga w tym artykule.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna
Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
© 2018 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE