Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd
  2016.02.25
  Nagrzewnice w ofercie sklepu SklepElektryka24.pl - przegląd

  W ofercie sklepu SklepElektryka24.pl dostępnych jest kilka rodzajów nagrzewnic - są to między innymi nagrzewnice elektryczne kanałowe przeznaczone do montażu w kanałach okrągłych i prostokątnych, nagrzewnice elektryczne przenośne oraz nagrzewnice wodne zarówno kanałowe, jak rownież podwieszane. W dzisiejszym artykule postaramy się opisać poszczególne modele nagrzewnic, ich funkcje oraz zastosowania.

 • Kilka pytań o wentylację...
  2016.01.26
  Kilka pytań o wentylację...

  W artykule tym postaramy się odpowiedzieć na kilka często zadawanych pytań w temacie budowy i prawidłowego funkcjonowania systemów wentylacji w budynkach mieszkalnych. Pytania te w głównej mierze dotyczą przyczyn powstawania ciągu wstecznego w systemach wentylacji grawitacyjnej i sposobów w jaki można im zapobiegać.

 • System DGP - zestaw nawiewny BANAN
  2015.12.22
  System DGP - zestaw nawiewny BANAN

  Zestaw nawiewny "BANAN" jest elementem systemu dystrybucji gorącego powietrza, pozwalającym na rozprowadzenie ciepłego powietrza z kapy kominka do pozostałych pomieszczeń w budynku. Składa się on z dwóch elementów bazowych jednym z nich jest aparat nawiewny "AN", zaś drugi to bypass aparatu nawiewnego z filtrem i termostatem "BAN". Elementy te mogą być łączone razem tworząc zestaw nawiewny "BANAN" lub pracować oddzielnie.

 • Danfoss Refrigeration Drive - optymalna regulacja, a oszczędność energii
  2015.11.23
  Danfoss Refrigeration Drive - optymalna regulacja, a oszczędność energii

  W poprzednim artykule zaprezentowane zostały przemienniki częstotliwości Danfoss serii Refrigeration Drive - szczególną uwagę wówczas zwróciliśmy na na ich wykorzystanie w branży HVAC do sterowania wentylatorami. Dzisiejszy artykuł również będzie poświęcony falownikom tej serii, jednak swoją uwagę skupimy  głównie na zaimplementowanych w tych urządzeniach funkcjach umożliwiających optymalną regulację napędów w branży HVAC, a tym samym zmniejszenie kosztów i oszczędność energii.

 • Danfoss Refrigeration Drive - falowniki dla branży HVAC
  2015.10.21
  Danfoss Refrigeration Drive - falowniki dla branży HVAC

  Przemienniki częstotliwości Danfoss serii VLT Refrigeration Drive zostały zaprojektowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb branży HVAC. W tym celu zostały one wyposażone w funkcje i rozwiązania pozwalające na jak najbardziej efektywną pracę w tych zastosowaniach. W naszym artykule skupimy się na specjalnych funkcjach w jakie zostały wyposażone falowniki Danfoss Refrigeration Drive FC 103, przeznaczonych do sterowania wentylatorami.

 • Wentylacja a zdrowie czałowieka
  2015.09.25
  Wentylacja a zdrowie czałowieka

  W ostatnich latach można było zauważyć dążenia wielu właścicieli domów, czy mieszkań do jak największego ograniczenia strat ciepła w ich budynkach, w tym celu budynki te ocieplano, a starą nieszczelną stolarkę drewnianą zastępowano nową w pełni szczelną stolarką PCV lub aluminiową. Tym sposobem co prawna ograniczono problem strat ciepła, a tym samym zmniejszono koszty ogrzewania takich budynków, jednak po pewnym czasie właściciele tak zmodernizowanych mieszkań zauważyli występowanie problemów które nigdy wcześniej się nie pojawiały - a były to m.in. zaparowane szyby okien i skraplająca się na nich para wodna, wilgoć w łazience, zapach stęchlizny w powietrzu, krople wody na płytkach oraz ślady pleśni w narożach pomieszczeń i złe samopoczucie domowników - bóle głowy, podrażnienia oczu, gardła oraz zmęczenie i problemy z koncentracją.

 • Zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna - przegląd pozostałych metod
  2015.08.31
  Zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna - przegląd pozostałych metod

  W poprzednim artykule zaznajomiliśmy się z wymaganiami odnośnie warunków w jakich powinny być przechowywane takie zboża jak pszenica czy kukurydza oraz omówiliśmy budowę i zasadę działania suszarni podłogowej. Teraz zgodnie z zapowiedziami zajmiemy się dosuszaniem zboża w zbiornikach typu BIN oraz dosuszaniem przy wykorzystaniu metody cyrkulacyjnej.

 • Rolnictwo - zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna
  2015.07.22
  Rolnictwo - zastosowanie wentylatorów do dosuszania ziarna

  We współczesnym rolnictwie wentylatory powszechnie spotyka się w obiektach inwentarskich, suszarniach tytoniu, przechowalniach warzyw, tunelach chłodniczych, szklarniach itp.. Obecnie ciężko sobie wyobrazić by takich obiektów jak chlewnie, obory czy fermy drobiarskie nie wyposażyć w wentylatory zapewniające odpowiednią wymianę powietrza. Podobnie wygląda sytuacja z wszelkiego rodzaju przechowalniami zbóż i warzyw. Dla zachowania odpowiednich parametrów jakościowych zboża, a tym samym uzyskania odpowiedniej ceny musi być ono właściwie przechowywane tak, aby nie uległo przegrzaniu i nie było zbyt wilgotne.

 • Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+
  2015.06.26
  Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+

  Fiński Techniczny Instytut Badawczy VTT przyznał firmie Vallox - producentowi central rekuperacyjnych certyfikat "A+" na swój produkt - centralę nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła Vallox 110 SE. Centrala ta jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii urządzeń oferowanych przez firmę Vallox - dedykowana jest ona do pomieszczeń i domków jednorodzinnych o powierzchni do 170 m2. Konstrukcja centrali 110SE bazuje na budowie mniejszego urządzenia Vallox 96 przeznaczonego do stosowania w domach o zabudowie szeregowej oraz miejszkaniach, jak również na konstrukcji większej centrali Vallox 145 przeznaczonej do większych domów jednorodzinnych.

 • Wentylacja - najczęściej popełniane błędy
  2015.05.27
  Wentylacja - najczęściej popełniane błędy

  Prawidłowo zaprojektowana, wykonana i utrzymana w należytym stanie instalacja wentylacyjna ma bardzo duży wpływa zarówno na nasz dom, jak również na zdrowie osób w nim przebywających. Ważne zatem jest aby znać podstawy funkcjonowania i budowy tego typu instalacji i dzięki temu uniknąć powszechnie popełnianych błędów. W tym artykule skupimy się na instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem) i to na jej przykładzie podamy najczęściej popełniane błędy w trakcie wykonywania instalacji wentylacyjnej.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | nastpna
Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2021 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE