Wydarzenia

www.nagrzewnice.info.pl/reklama
wentylatorysklep.pl
www.zawex.pl

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze
  2015.04.23
  Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze

  Szukając odpowiedniego dla swojego domu czy mieszkania rekuperatora przeglądamy katalogi lub strony internetowe ich producentów. Często jednak zamieszczone tam liczby czy fachowe określenie mówią nam za wiele o danym rekuperatorze. W tym artykule postaram się opisać na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze rekuperatora, aby dobrać urządzenie spełniające nasze wymagania i odpowiednie do naszych potrzeb.

 • Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...
  2015.03.31
  Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...

  W artykule zostanie zaprezentowana możliwość podłączenia i sterowania falownikami serii CM-1F-... za pomocą potencjometru dekadowego oraz samoprzylepnego zadajnika tablicowego ZAD-V. Falowniki CM-1F-... (falowniki z wyjściem jednofazowym, dedykowane do silników 1F), dzięki swojej prostej konstrukcji, niskiej cenie, obsłudze praktycznie wszystkich silników elektrycznych prądu przemiennego oraz braku konieczności programowania zdobywają coraz to większą popularność na naszym rynku.

 • Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń
  2017.04.25
  Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń

  W artykule przedstawiony zostanie przykład obliczeń koniecznych do prawidłowego doboru nagrzewnicy powietrza dla instalacji nawiewnej. W takich instalacjach zazwyczaj wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne, kanałowe , które montuje się zazwyczaj za wentylatorem kanałowym. Tego typu układy - instalacje wentylacji nawiewnej bardzo często stosuje się w pomieszczeniach socjalnych, szatniach dla pracowników i tym podobnych obiektach. W związku z tym, prezentowany przykład obliczeń będzie odnosił się do instalacji wentylacji nawiewnej w pomieszczeniu socjalnym pracowników.

 • Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań
  2015.01.20
  Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań

  W ofercie sklepu - WentylatorySklep.pl dostępnych jest kilkadziesiąt typów wentylatorów dedykowanych dla różnych branży przemysłu, jak również wentylatorów do zastosowań domowych. Jedną z grup wentylatorów oferowanych przez wspomniany sklep są wentylatory przeznaczone dla przemysłu drzewnego i to właśnie na tych urządzeniach skupi się nasza uwaga w tym artykule.

 • Wentylatory łazienkowe - jakie wybrać ?
  2014.12.30
  Wentylatory łazienkowe - jakie wybrać ?

  W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem, który pomimo tego że nie jest bezpośrednio związany z nagrzewnicami, z pewnością zainteresuje wielu czytelników naszego portalu. Tematem tym będzie dobór wentylatora łazienkowego, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

   

  Obecnie na rynku dostępne są wentylatory różniące się kolorem, kształtem obudowy, średnicą itp., o ile w tych kwestiach wybór jest stosunkowo łatwy - wybieramy wentylator, który się nam najbardziej podoba, o tyle w kwestiach technicznych, związanych z jakością wentylatora i jego parametrami wybór nie jest już tak oczywisty. W tym artykule opiszę, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru konkretnego modelu wentylatora, aby jak najbardziej odpowiadał on naszym potrzebom i cieszył nas długą, bezawaryjną pracą.

 • Regulacja wydajności wentylatorów - przegląd rozwiązań
  2014.11.14
  Regulacja wydajności wentylatorów - przegląd rozwiązań

  Istnieje obecnie kilka popularnych i często wykorzystywanych metod regulacji prędkości obrotowej wentylatorów. Możliwość wykorzystania każdej z tych metod zależy od tego jakiego wentylatora wydajność chcemy regulować, w związku z tym warto się z wszystkimi dostępnymi metodami zapoznać tak by wiedzieć, którą i kiedy można wykorzystać.

 • Wyposażenie dodatkowe rekupeatorów B3B - przegląd
  2014.10.24
  Wyposażenie dodatkowe rekupeatorów B3B - przegląd

  Do rekuperatorów serii B3B z celulozowym wymiennikiem ciepła producent przewidział kilkanaście różnych akcesoriów dodatkowych i sklasyfikował je według czterech standardów - wyposażenie "STANDARD", "ECONOMY", "PREMIUM" oraz "PREMIUM+". Główną różnicą występującą pomiędzy poszczególnymi standardami wyposażania jest sposób w jaki sterują pracą rekuperatora - w jednych jest to jedynie praca na zasadzie włącz/wyłącz dokonywana przez użytkownika, a w innych automatyczna praca pozwalająca na utrzymywanie stałej zadanej temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule przedstawię poszczególne standardy, omówię różnice i podobieństwa między nimi, tak by jak najbardziej ułatwić Państwu wybór odpowiedniego zestawu, jak najbardziej odpowiadającego Państwa potrzebom.

 • Detektory LPG i tlenku wegla w ofercie Hekato Electronics
  2014.09.26
  Detektory LPG i tlenku wegla w ofercie Hekato Electronics


  Mikroprocesorowy detektor GDC.2 może być stosowany w do ciągłej kontroli stężenia trującego gazu jakim jest tlenek węgla. Największe zagrożenie ów gaza stwarza w podziemnych garażach, tunelach, przejazdach i innych zamkniętych obiektach, gdzie stężenie tlenku węgla może przekroczyć dopuszczalne normy i tym samym stworzyć realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób tam przebywających.

 • Baza artykułów
  2014.07.15
  Baza artykułów

  Baza artykułów portalu www.nagrzewnice.info -można tu znaleźć spis wszystkich artykułów dostępny na naszym portalu. W celu ułatwienia wyszukiwania wpisy zostały uporządkowane wg kategorii do których należą.

 • Podłączenie wentylatora do sieci - dobre praktyki
  2014.06.16
  Podłączenie wentylatora do sieci - dobre praktyki

  W artykule tym przedstawię tak zwane "dobre praktyki", czyli zasady w jaki sposób powinno przyłączać się wentylatory i nie tylko do sieci elektrycznej (opisane tutaj reguły, można z powodzeniem stosować do większości urządzeń napędzanych silnikami elektrycznymi). Duża część użytkowników od razu po zakupie wentylatora przystępuje do jego podłączania, nie zwracając uwagi na zalecenia producenta zawarte w instrukcji obsługi, podłącza wentylator do sieci "na ostro" bez stosowania wymaganych zabezpieczeń. Takie postępowanie w wielu przypadkach może skończyć się uszkodzeniem urządzenia lub nawet całej instalacji elektrycznej.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | nastpna
Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2021 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE