Wydarzenia

wentylatorysklep.pl
www.nagrzewnice.info.pl/reklama
www.zawex.pl/?p=p_64&sName=nagrzewnice

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie nagrzewnice.info.pl?
Zobacz wyniki
 • Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+
  2015.06.26
  Energooszczędny rekuperator Vallox 110 SE z certyfikatem A+

  Fiński Techniczny Instytut Badawczy VTT przyznał firmie Vallox - producentowi central rekuperacyjnych certyfikat "A+" na swój produkt - centralę nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła Vallox 110 SE. Centrala ta jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii urządzeń oferowanych przez firmę Vallox - dedykowana jest ona do pomieszczeń i domków jednorodzinnych o powierzchni do 170 m2. Konstrukcja centrali 110SE bazuje na budowie mniejszego urządzenia Vallox 96 przeznaczonego do stosowania w domach o zabudowie szeregowej oraz miejszkaniach, jak również na konstrukcji większej centrali Vallox 145 przeznaczonej do większych domów jednorodzinnych.

 • Wentylacja - najczęściej popełniane błędy
  2015.05.27
  Wentylacja - najczęściej popełniane błędy

  Prawidłowo zaprojektowana, wykonana i utrzymana w należytym stanie instalacja wentylacyjna ma bardzo duży wpływa zarówno na nasz dom, jak również na zdrowie osób w nim przebywających. Ważne zatem jest aby znać podstawy funkcjonowania i budowy tego typu instalacji i dzięki temu uniknąć powszechnie popełnianych błędów. W tym artykule skupimy się na instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem) i to na jej przykładzie podamy najczęściej popełniane błędy w trakcie wykonywania instalacji wentylacyjnej.

 • Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze
  2015.04.23
  Rekuperatory - na co zwracać uwagę przy wyborze

  Szukając odpowiedniego dla swojego domu czy mieszkania rekuperatora przeglądamy katalogi lub strony internetowe ich producentów. Często jednak zamieszczone tam liczby czy fachowe określenie mówią nam za wiele o danym rekuperatorze. W tym artykule postaram się opisać na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze rekuperatora, aby dobrać urządzenie spełniające nasze wymagania i odpowiednie do naszych potrzeb.

 • Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...
  2015.03.31
  Falowniki do silników jednofazowych - seria CM-1F-...

  W artykule zostanie zaprezentowana możliwość podłączenia i sterowania falownikami serii CM-1F-... za pomocą potencjometru dekadowego oraz samoprzylepnego zadajnika tablicowego ZAD-V. Falowniki CM-1F-... (falowniki z wyjściem jednofazowym, dedykowane do silników 1F), dzięki swojej prostej konstrukcji, niskiej cenie, obsłudze praktycznie wszystkich silników elektrycznych prądu przemiennego oraz braku konieczności programowania zdobywają coraz to większą popularność na naszym rynku.

 • Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń
  2017.04.25
  Dobór mocy nagrzewnicy - przykład obliczeń

  W artykule przedstawiony zostanie przykład obliczeń koniecznych do prawidłowego doboru nagrzewnicy powietrza dla instalacji nawiewnej. W takich instalacjach zazwyczaj wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne, kanałowe , które montuje się zazwyczaj za wentylatorem kanałowym. Tego typu układy - instalacje wentylacji nawiewnej bardzo często stosuje się w pomieszczeniach socjalnych, szatniach dla pracowników i tym podobnych obiektach. W związku z tym, prezentowany przykład obliczeń będzie odnosił się do instalacji wentylacji nawiewnej w pomieszczeniu socjalnym pracowników.

 • Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań
  2015.01.20
  Wentylatory dla przemysłu drzewnego - przegląd rozwiązań

  W ofercie sklepu - WentylatorySklep.pl dostępnych jest kilkadziesiąt typów wentylatorów dedykowanych dla różnych branży przemysłu, jak również wentylatorów do zastosowań domowych. Jedną z grup wentylatorów oferowanych przez wspomniany sklep są wentylatory przeznaczone dla przemysłu drzewnego i to właśnie na tych urządzeniach skupi się nasza uwaga w tym artykule.

 • Wentylatory łazienkowe - jakie wybrać ?
  2014.12.30
  Wentylatory łazienkowe - jakie wybrać ?

  W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem, który pomimo tego że nie jest bezpośrednio związany z nagrzewnicami, z pewnością zainteresuje wielu czytelników naszego portalu. Tematem tym będzie dobór wentylatora łazienkowego, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

   

  Obecnie na rynku dostępne są wentylatory różniące się kolorem, kształtem obudowy, średnicą itp., o ile w tych kwestiach wybór jest stosunkowo łatwy - wybieramy wentylator, który się nam najbardziej podoba, o tyle w kwestiach technicznych, związanych z jakością wentylatora i jego parametrami wybór nie jest już tak oczywisty. W tym artykule opiszę, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru konkretnego modelu wentylatora, aby jak najbardziej odpowiadał on naszym potrzebom i cieszył nas długą, bezawaryjną pracą.

 • Regulacja wydajności wentylatorów - przegląd rozwiązań
  2014.11.14
  Regulacja wydajności wentylatorów - przegląd rozwiązań

  Istnieje obecnie kilka popularnych i często wykorzystywanych metod regulacji prędkości obrotowej wentylatorów. Możliwość wykorzystania każdej z tych metod zależy od tego jakiego wentylatora wydajność chcemy regulować, w związku z tym warto się z wszystkimi dostępnymi metodami zapoznać tak by wiedzieć, którą i kiedy można wykorzystać.

 • Wyposażenie dodatkowe rekupeatorów B3B - przegląd
  2014.10.24
  Wyposażenie dodatkowe rekupeatorów B3B - przegląd

  Do rekuperatorów serii B3B z celulozowym wymiennikiem ciepła producent przewidział kilkanaście różnych akcesoriów dodatkowych i sklasyfikował je według czterech standardów - wyposażenie "STANDARD", "ECONOMY", "PREMIUM" oraz "PREMIUM+". Główną różnicą występującą pomiędzy poszczególnymi standardami wyposażania jest sposób w jaki sterują pracą rekuperatora - w jednych jest to jedynie praca na zasadzie włącz/wyłącz dokonywana przez użytkownika, a w innych automatyczna praca pozwalająca na utrzymywanie stałej zadanej temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule przedstawię poszczególne standardy, omówię różnice i podobieństwa między nimi, tak by jak najbardziej ułatwić Państwu wybór odpowiedniego zestawu, jak najbardziej odpowiadającego Państwa potrzebom.

 • Detektory LPG i tlenku wegla w ofercie Hekato Electronics
  2014.09.26
  Detektory LPG i tlenku wegla w ofercie Hekato Electronics


  Mikroprocesorowy detektor GDC.2 może być stosowany w do ciągłej kontroli stężenia trującego gazu jakim jest tlenek węgla. Największe zagrożenie ów gaza stwarza w podziemnych garażach, tunelach, przejazdach i innych zamkniętych obiektach, gdzie stężenie tlenku węgla może przekroczyć dopuszczalne normy i tym samym stworzyć realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób tam przebywających.

poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | nastpna
Zadzwo� do nas!
17 855 51 28
Chcesz by�
na bie��co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE